Як відкрити кресляр в кумира. Середовище програмування Кумир. виконавець Чертежник
Конспект відкритого уроку
з інформатики та ІКТ
у 7 класі.
Тема: Середовище програмування Кумир. Виконавець Чертежник.
Учитель: Долгополова Т. В.
8. 04. 2014 р
Цілі: - познайомити учнів із середовищем програмування Кумир;
- познайомити з виконавцем середовища Кумир креслярем;
- навчити складати лінійні алгоритми для даного виконавця;
- повторити поняття «Алгоритм», «Виконавець», «СКІ», а також види алгоритмів, форми запису.
Хід уроку:
Орг. момент:
Привіт, хлопці! Сідайте.
II . Перевірка пройденого матеріалу:
Тест «Чи правда, що ...»(Слайд 1)
Нескінченна послідовність кроків - це алгоритм? (-)
Алгоритм, в якому команди виконуються послідовно один за одним - це циклічний алгоритм? (-)
Виконавець - це тільки людина? (-)
Алгоритм - це кінцева послідовність, що має очікуваний результат? (+)
Алгоритм, в якому деякі команди повторюються - це алгоритм з ветвлениями? (-)
Комп'ютерна програма - це алгоритм? (+)
Машина не може бути виконавцем алгоритму? (-)
Овал в блок-схемі означає початок алгоритму? (+)
Алгоритм можна записати тільки схемою? (-)
Кроки в алгоритмі повинні бути записані на зрозумілому виконавцеві мові? (+)
Людина може виконати будь-який алгоритм? (-)
Для запису алгоритмів існує спеціальне середовище? (+)
Хлопці, яке питання у вас викликав утруднення? Чому?
А тепер перевіримо виконаний тест. Випишіть літери, які стоять під знаком «+». Яке слово вийшло? (кумир )
III . Робота за новою темою.
1) - А що таке Кумир? Ось про це ми і поговоримо сьогодні на уроці.
Запишіть тему нашого уроку.(Слайд 2)
Хлопці, а може бути ви вже чули щось про це або знайомі з будь-якої іншої середовищем програмування? Напишіть в стовпчику «Що знаю». (Відповіді дітей)
А що хотіли б дізнатися і чого навчитися сьогодні на уроці? Запишіть в стовпчики «Що хочу дізнатися» і «Чому хочу навчитися».
2) - Зараз послухайте Кирила, який трохи розповість вам про систему програмування Кумир. Може бути, на будь-які запитання ви вже дасте відповідь. (Кирило розповідає про систему програмування Кумир)
На які питання ви тепер зможете відповісти? (Відповідають)
3) Робота з виконавцем «Коник».
Один з найпростіших виконавців середовища - це «Коник». Подивіться, які команди він, всього лише, вміє виконувати. Запишіть в таблицю. А тепер виконайте такий алгоритм. До речі, визначте тип даного алгоритму. (Лінійний)(Слайд 3)
Перевіримо. (Слайд 3)
Физминутку «Алгоритм» (Слайд 4)
Хлопці, давайте трохи відпочинемо. Виконаємо такі алгоритми під енергійну музику.
4) - Ну а тепер знайомимося з системою команд виконавця Чертежник. Прочитайте підручник на с. 120. Знайдіть, які команди розуміє даний виконавець, але не виписуйте їх, а просто олівчиком підкресліть. Якщо щось не зрозуміло, позначайте на полях знаком «?».
Отже, які ж команди вміє виконувати Чертежник?(Слайд 5)
Чи всі вони зрозумілі вам?
IV . Практична робота.
Зараз ви виконаєте практичну роботу. У своїх маршрутних листах ви знайдете завдання для практичної роботи, які ви виконаєте в середовищі виконавця Чертежник.Але спочатку повторимо ТБ: - Чого не можна робити при роботі за комп'ютером? А що необхідно зробити?
Не забудьте намалювати малюнок, що вийшов в першому завданні і записати алгоритм для другого завдання. (Початок роботи під диктовку вчителя)
V . підсумок
Хлопці, поверніться до теми нашого уроку і тих питань, які ви ставили перед собою і чому ви хотіли б навчитися. Відзначте «!» Ті питання і вміння, які ви зрозуміли і 7аучілісь дуже добре. «...» - які не до кінця і «?» - ті, які ви не зрозуміли і не навчилися.
VI . Домашнє завдання.
§ 3.2 с. 120-123 чит., См. Маршрутний лист.
VII . оцінки
Маршрутний лист УЧНЯ _________________________________________________ (Прізвище, ім'я, клас)
Слово (+) _________________
2 Тема. ______________________________________________________________________________
Що хочу дізнатися | Чому хочу навчитися | ||||
3 Виконавці системи програмування Кумир:
виконавець | |||||
4 Робота в парах з виконавцем Коник:
2 !, -3 !, +5 !, -3 !, -4 !, +1 !, -2 !, +4 !, +3 !. слово ______________________________
5 Практична робота:
До даного малюнку запишіть алгоритм:
Виконайте даний алгоритм:
використовувати Промисловий дизайнер |
6 Домашнє завдання:
Складіть алгоритм малювання наступної фігури:
«Система Кумир доповідь»
Система Кумир - дозволяє створювати, налагоджувати і виконувати програми на універсальній мові програмування Кумир.
Мова Кумир - універсальна мова програмування, його прототипом послужив «шкільний мову програмування» розроблений А. П. Єршовим в першій половині 80-х років ХХ століття. На додаток до звичайних для універсальних мов програмування можливостям, Кумир має засоби управління виконавцями.
Три виконавця (Робот, Чертежник, Файли) вбудовані в систему Кумир. Інші виконавці:
∙ можуть бути представлені в поточній програмі;
∙ можуть бути заздалегідь описані на мові Кумир і збережені в стандартному форматі збереження Кумир-програм (файли з расшіреніем.kum) - зовнішні виконавці;
∙ можуть бути автономними додатковими модулями Кумира (наприклад, Черепаха, Водолій, Коник) - мережеві виконавці.
Перегляд вмісту документа
«Конспект»
Конспект відкритого уроку
з інформатики та ІКТ
у 7 класі.
Тема: Середовище програмування Кумир. Виконавець Чертежник.
Учитель: Долгополова Т. В.
Цілі: - познайомити учнів із середовищем програмування Кумир;
- познайомити з виконавцем середовища Кумир креслярем;
- навчити складати лінійні алгоритми для даного виконавця;
- повторити поняття «Алгоритм», «Виконавець», «СКІ», а також види алгоритмів, форми запису.
Хід уроку:
Орг. момент:
Привіт, хлопці! Сідайте.
II . Перевірка пройденого матеріалу:
Тест «Чи правда, що ...» (Слайд 1)
Нескінченна послідовність кроків - це алгоритм? (-)
Алгоритм, в якому команди виконуються послідовно один за одним - це циклічний алгоритм? (-)
Виконавець - це тільки людина? (-)
Алгоритм - це кінцева послідовність, що має очікуваний результат? (+)
Алгоритм, в якому деякі команди повторюються - це алгоритм з ветвлениями? (-)
Комп'ютерна програма - це алгоритм? (+)
Машина не може бути виконавцем алгоритму? (-)
Овал в блок-схемі означає початок алгоритму? (+)
Алгоритм можна записати тільки схемою? (-)
Кроки в алгоритмі повинні бути записані на зрозумілому виконавцеві мові? (+)
Людина може виконати будь-який алгоритм? (-)
Для запису алгоритмів існує спеціальне середовище? (+)
Хлопці, яке питання у вас викликав утруднення? Чому?
А тепер перевіримо виконаний тест. Випишіть літери, які стоять під знаком «+». Яке слово вийшло? ( кумир)
III . Робота за новою темою.
1) - А що таке Кумир? Ось про це ми і поговоримо сьогодні на уроці.
Запишіть тему нашого уроку. (Слайд 2)
Хлопці, а може бути ви вже чули щось про це або знайомі з будь-якої іншої середовищем програмування? Напишіть в стовпчику «Що знаю». (Відповіді дітей)
А що хотіли б дізнатися і чого навчитися сьогодні на уроці? Запишіть в стовпчики «Що хочу дізнатися» і «Чому хочу навчитися».
2) - Зараз послухайте Кирила, який трохи розповість вам про систему програмування Кумир. Може бути, на будь-які запитання ви вже дасте відповідь. (Кирило розповідає про систему програмування Кумир)
На які питання ви тепер зможете відповісти? (Відповідають)
3) Робота з виконавцем «Коник».
Один з найпростіших виконавців середовища - це «Коник». Подивіться, які команди він, всього лише, вміє виконувати. Запишіть в таблицю. А тепер виконайте такий алгоритм. До речі, визначте тип даного алгоритму. (Лінійний) (Слайд 3)
Перевіримо. (Слайд 3)
Физминутку «Алгоритм»(Слайд 4)
Хлопці, давайте трохи відпочинемо. Виконаємо такі алгоритми під енергійну музику.
4) - Ну а тепер знайомимося з системою команд виконавця Чертежник. Прочитайте підручник на с. 120. Знайдіть, які команди розуміє даний виконавець, але не виписуйте їх, а просто олівчиком підкресліть. Якщо щось не зрозуміло, позначайте на полях знаком «?».
Отже, які ж команди вміє виконувати Чертежник? (Слайд 5)
Чи всі вони зрозумілі вам?
IV . Практична робота.
Зараз ви виконаєте практичну роботу. У своїх маршрутних листах ви знайдете завдання для практичної роботи, які ви виконаєте в середовищі виконавця Чертежник. Але спочатку повторимо ТБ: - Чого не можна робити при роботі за комп'ютером? А що необхідно зробити?
Не забудьте намалювати малюнок, що вийшов в першому завданні і записати алгоритм для другого завдання. (Початок роботи під диктовку вчителя)
V . підсумок
Хлопці, поверніться до теми нашого уроку і тих питань, які ви ставили перед собою і чому ви хотіли б навчитися. Відзначте «!» Ті питання і вміння, які ви зрозуміли і 7аучілісь дуже добре. «...» - які не до кінця і «?» - ті, які ви не зрозуміли і не навчилися.
VI . Домашнє завдання.
§ 3.2 с. 120-123 чит., См. Маршрутний лист.
VII . оцінки
Перегляд вмісту презентації
«Чи правда, що"
Чи вірно, що ...
Тема урока:
Середовище програмування Кумир. Виконавець Чертежник.
Виконавець - Коник
СКІ: + стрибає вправо на вказане число одиниць - стрибає вліво на вказане число одиниць ! Запам'ятовує букву, над якою знаходиться
- Початкове положення 5
- + 2 ! - 3 ! + 5 ! – 3 ! – 4 ! + 1 ! – 2 ! + 4 ! + 3 !
- Яке слово вийде?
Н Е Ж Е І Т Ч К Р
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Физминутку
руки на пояс
повторити 5 разів
поворот тулуба вправо
поворот тулуба вліво
нахилися вперед
нахилися назад
руки на пояс
повторити 5 разів
нахили голову вправо
нахили голову вліво
нахили голову вперед
нахили голову назад
- підняти перо
- опустити перо
- зміститися в точку (x, y)
- зміститися на вектор (x, y)
Домашнє завдання:
§ 3. 2 с. 120-123 чит., См. МЛ.
Система програмування кумира 13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург
Система програмування кумира 13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург
Система програмування кумира 13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург
13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург Рядок заголовка Рядок меню програми Рядок інструментів Вікно написання програми Вікно отображ ення результатів програми Вікно налагодження програми
З чого починається робота з програмою? 1. Відкрити програму 2. Встановити виконавця Креслення нік: ВСТАВКА → ВИКОРИСТОВУВАТИ креслярем 3. Прописати шаблон майбутньої програми: ВСТАВКА → алг-поч-кон 4. Прописати назву алгоритму: алг квадрат 5. Після слова поч, на наступному рядку, прописати дії алгоритму 6. Коли написання алгоритму закінчено, запустити програму на виконання: вИКОНАННЯ → ВИКОНАТИ БЕЗУПИННО (КРОК) 7. Якщо програма написана вдало зберегти її: пРОГРАМА → зБЕРЕГТИ пРОГРАМУ (Ctrl + S) 13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 г. Екатеринбург
Система команд виконавця Система команд виконавця (СКІ) - кож ний виконавець мож ет виконувати команди тільки з деякого суворо заданого списку. підняти перо - Перекладає креслення ника в реж їм переміщення без малювання. опустити перо - Перекладає креслення ника в реж їм переміщення з малюванням. зміститися в точку (x, y) - переміщує перо в точку з координатами x і y. зміститися на вектор (x, y) - переміщує перо на dX вправо і dY вгору (переміщує виконавця з поточної точки в наступну на вказаний вектор). напис (1, "квадрат") - Виводить на креслення текст (те що написано в «...»), починаючи від поточної позиції пера. В кінці виконання команди перо знаходиться на правій ниж ній кордоні тексту (включаючи відступ після останнього символу). Ширина знакомісця вимірюється в умовних одиницях креслення ника. Це ширина літери разом з відступом після неї. встановити колір ( "червоний") - Встановлює колір пера S. 13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург
13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург зміститися в точку (x, y) - переміщує перо в точку з координатами x і y.
13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург зміститися на вектор (x, y) - переміщує виконавця з поточної точки в наступну на вказаний вектор.
13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург встановити колір ( "червоний") - Встановлює колір пера S. Допустимі кольору:
Приклад програми 13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург
13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург Самостійна робота Напишіть програми, які малюють геометричні фігури для виконавця кресляр.